روزهای قمر در عقرب سال 1401

قمر در عقرب به چه معنا است؟

قمر در عقرب چیست؟

قمر در عقرب. به زبان ساده، مجموعه ای از ستارگان چیدمانشون کنار هم به شکل عقرب است

کره ماه هر ماه حدودا دو الی سه روز از میان این صورت فلکی عبور میکند که این روزها را قمر در عقرب می‌نامند.

در این روز چه اعمالی انجام ندهیم

1-خواندن عقد ازدواج
2- مسافرت
3- اقدام برای بچه‌دار شدن (انعقاد نطفه)
4- افتتاح کار و کسب و تجارت
5- حجامت
6- تعیین و تغییر نام
7- گذاشتن سنگ بنای کارهای مهم

و بطور کلی انجام هر یک از کارهای اساسی در روزهای نحس و قمردر عقرب هم از نظر علماء دینی و هم از نظر منجّمین توصیه نمی‎گردد بلکه علما فتوی به کراهت اعمال بالا در ایام قمر در عقرب داده اند .

در روایات

در روایتی امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: «هر کس در هنگامی که قمر در عقرب باشد مسافرت یا ازدواج نماید، خیری نمی بیند»

هر چند حرکات و صور فلکی و اجرام آسمانی بر زندگی بشر تاثیرات فراوانی دارد لکن از آموزه های اسلامی استفاده می شود که نباید به این امور بیش از حدّ مجاز اعتنا کرده و کل برنامه های زندگی خود را بر اساس آن تنظیم نمود اما به هر صورت احتیاط ، شرط عقل و نیز شرع است . به عنوان نمونه در چندین روایت ذیل ، ائمه به این موضوع اشاره کرده اند.

به روزهای نحس و حرکات و صور فلکی بیش از حد اعتنا نکنید

شخصی به امام صادق (علیه السلام) عرض کرد:

«من به گونه ای در نجوم غرق شده ام که هرگاه بخواهم کاری انجام دهم، آن را با اطلاعات نجومی خود می سنجم، اگر برای آن طالع شر و نحسی دیدم آن را انجام نمی دهم و هرگاه طالع خیر و خوبی برای آن دیدم، شروع به اقدام می کنم. امام فرمود: آیا به آن چه به دست آورده ای اعتقاد داشته و بر طبق آن عمل می کنی؟ عرض کرد: بله، امام فرمود: همه کتاب هایت (کتاب های نجومی) را نابود کن و به این علم عمل نکن»

رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند :

هر کس برخدا توکل کند و هیچ گاه ملاحظه سعادت و نحوست روزها را ننماید خداوند او را یاری خواهد نمود و عهده دار او خواهد شد به ویژه اینکه صدقه نیز بپردازد زیرا صدقه نحوست را از بین میبرد.

روزهای قمر در عقرب سال 1401

عقرب 1401

منبع:

نجومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.